تبلیغات
وبلاگ رهجویان عشق - عملکرد لژیون روز دوشنبه مورخ ٩۵/٧/١٢
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
زمانی که ما بتوانیم به دانسته‌های خودمان عمل کنیم یعنی به‌فرمان عقل رسیدیم. یکی از راه‌های رسیدن به‌فرمان عقل این است که از کارهای کوچک و روزمره خود شروع کنیم. عقل من می‌گوید برای اینکه حالت خوب شود برو کنگره برای خود چند تا دلیل می‌آورم که نمی‌توانم الآن بروم اینجا جدال بین عقل و نفس است. الآن من با این درجه از فهم و شعور اینجا نشستم از اول این‌گونه نبودم چندین هزار سال پیش ممکن است من یک تیکه سنگ بودم و در آن جایگاهی که بودم رشد کردم و به این مرحلهٔ تکاملی رسیدم.


به نام خالق زیبایی‌ها

خلاصه عملکرد لژیون خانم پریناز با موضوع سی دی هیچ:

سمانه: در ابتدای سی دی آقای مهندس فرمودند که من طوری صحبت می‌کنم که کسی که سفر اولی است یا سفر دومی یا حتی کسانی که لیسانس یا متخصص هستند بتوانند برداشت خودشان را داشته باشند. در مورد علوم‌های مختلف صحبت شده که همهٔ علوم پیشرفت کردند به‌جز علوم انسانی، چراکه انسان را شناخته بودند این‌قدر بیماری روانی بدون درمان وجود نداشت.

ما یک سری بیماری‌ها را ریشه‌یابی نمی‌کنیم فقط علائم بیماری را از بین می‌بریم. بیشترین مسئله‌ای که در این سی دی در موردش صحبت شده آخرین مرحلهٔ آرایش جسم است که رسیدن به تفکر و فرمان عقل است، همان نفس مطمئنه است.

صحبت‌های کمک راهنمای لژیون خانم پریناز: آقای مهندس جهان‌بینی و مطالب کنگره را بر مبنای قرآن نوشته‌اند. همین وادی اول که چند صفحه بیشتر نیست و به‌ظاهر ساده است بیشتر از صد آیه در قران در خصوص تفکر است که از همان‌ها گرفته‌شده است.

قرآن چون به زبان تمثیل است گاهی اوقات مستقیماً نمی‌فهمیم به چی اشاره می‌کند، خیلی چیزها است شاید چند سال دیگر استخراج شود و چند سال دیگر بفهمند منظور قرآن چنین چیزی بوده است. چون در قرآن مستقیماً به مطالب اشاره نشده زمان می‌برد تا به یک سری مطالب آن پی ببرند. تفسیرهای مختلفی در مورد قران است زندگی پی‌درپی انسان‌ها می‌گوید ما شمارا بارها می‌میرانیم وزنده می‌کنیم همین نشان از این دارد که انسان وقتی نمی‌میرد همه چی تمام نمی‌شود، دوباره زنده می‌شود با یک جسم جدید و همان نفس قبلی، برای اینکه نفس تکامل پیدا کند دوباره وارد این جهان می‌شود.

این‌ها بستگی دارد که از قرآن چی برداشت کنیم همهٔ اطلاعات و همهٔ علوم در این کتاب آسمانی وجود دارد. حالا یکی مثل گالیله که گفت زمین می‌چرخد آن زمان علم و دانش و آگاهی مردم پایین بود این حرف را قبول نکردند محاکمه‌اش کردند که بعد از ترسش گفت حرفم را پس می‌گیرم درصورتی‌که هنوز روی اطلاعات شخصی خودش مانده بود.

گالیله از روی قران به این باور رسید که زمین می‌چرخد ولی یک سری از علما که کشیش‌ها بودند این حرف را نقص کردند چون برداشتشان از قران متفاوت بود و برداشت شخصی خودشان را به مردم تحمیل می‌کردند. حالا همین مسئله باعث شد که علوم نهفته بماند، حتی اگر کسی هم علمی داشته باشد علم خودش را آشکار نکند راجع به آن تحقیق نکند.

چرا این‌همه بیماری روحی و روانی و جسمی داریم ولی هنوز راه درمانش شناخته‌نشده. الآن بیماری ‌ام اس خیلی زیاد شده، کسانی استرس به آن‌ها وارد می‌شود بیشتر دچار این بیماری می‌شوند، علتش این است که صورت‌مسئله آن هنوز کشف نشده. اگر الآن در دنیا می‌گویند اعتیاد درمان ندارد ولی آقای مهندس می‌گوید درمان دارد و در کنگره 12 هزار نفر درمان شدند علتش مشخص شدن صورت‌مسئلهٔ اعتیاد است.

صورت‌مسئلهٔ اعتیاد چگونه مشخص شد؟ صور پنهان انسان مشخص شد، آقای مهندس فرمودند که از همین آیات قرآن بود که من راه درمان را پیدا کردم. همیشه راهنمای من یک‌چیز خوبی می‌گفت: اینکه چه لزومی دارد که من در ماه رمضان که بیشتر احساس نزدیکی با قرآن و دعا به ما دست می‌دهد ما برویم آیات قرآن را به‌صورت عربی بخوانیم که اصلاً معنی آن را نمی‌دانیم و حتی تلفظش هم برای ما سخت است درصورتی‌که اگر معنی یا تفسیر قرآن را بخوانیم خیلی بیشتر به ما کمک می‌کند.

بارها در قرآن به این اشاره‌شده که قبل آر هر کاری یا تصمیمی به آن فکر کن. علت موفقیت روش کنگره به خاطر این است که از قرآن الهام گرفته‌شده است.

درمان همهٔ بیماری‌ها وجود دارد ولی هنوز کشف نشده است.

شو شود یک‌چیزی نیست که بگویم کسی که صد در صد به‌فرمان عقل رسیده باشد با آن می‌رسد. معنی لغوی آن یعنی من یک‌چیزی را بخواهم و آن، درآن‌واحد اتفاق بیفتد، خداوند تنها کسی است که هر چیزی را اراده کند اتفاق می‌افتد. انسان هم به یک‌درجه‌ای از این شو شود می‌تواند برسد به شرطی که به‌فرمان عقل برسد. ما خیلی چیزها را میدانیم مثلاً می‌دانیم اعتیاد بد است، قضاوت کردن و دروغ گفت یا دزدی بد است ولی عمل کردن به این‌ها مهم است.

زمانی که ما بتوانیم به دانسته‌های خودمان عمل کنیم یعنی به‌فرمان عقل رسیدیم. یکی از راه‌های رسیدن به‌فرمان عقل این است که از کارهای کوچک و روزمره خود شروع کنیم. عقل من می‌گوید برای اینکه حالت خوب شود برو کنگره برای خود چند تا دلیل می‌آورم که نمی‌توانم الآن بروم اینجا جدال بین عقل و نفس است. الآن من با این درجه از فهم و شعور اینجا نشستم از اول این‌گونه نبودم چندین هزار سال پیش ممکن است من یک تیکه سنگ بودم و در آن جایگاهی که بودم رشد کردم و به این مرحلهٔ تکاملی رسیدم.

چون ما انسان‌ها درگیر حس‌های ظاهری خود هستیم درک این مسئله خیلی سخت است با پنج حس ظاهری این را درک می‌کنیم که انسان به این دنیا می‌آید بزرگ می‌شود، درس می‌خواند، ازدواج می‌کند و یک سری مراحلی را طی می‌کند درنهایت می‌میرد و همه چی تمام می‌شود ولی نه این‌طور نیست سیر تکاملی انسان به این صورت است مه از جمادات شروع‌شده و آخرین مرحلهٔ تکامل مرحلهٔ انسانی است، انسان زمانی که پا به این مرحله می‌گذارد تازه‌وارد مراحل نفسانی می‌شود.

من اول از یک نقطه به وجود می‌آیم، زمانی یک تخمک با اسپرم که هرکدام به‌اندازه یک نقطه شاید کوچک‌تر هستند جفت می‌شوند یک سؤال به وجود می‌آورند رفته‌رفته از قطره به اقیانوس می‌رسد، بدن یک انسان از میلیاردها سلول تشکیل‌شده. حالا در این مسیر یعنی از قطره تا اقیانوس چه اتفاقی می‌افتد؟ نفسش تکامل پیدا می‌کند، از مرحلهٔ نفس اماره به‌مرورزمان وارد نفس لوامه می‌شود بعد وارد نفس مطمئنه می‌شود.

حالا در این سی دی می‌گوید پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است، یعنی اگر انسان به مرحلهٔ نفس مطمئنه رسید به این معنی نیست که همه چی تمام‌شده نه تازه‌وارد یک مرحلهٔ دیگر می‌شود که در اینجا به بهشت برین اشاره‌کرده است.

این را هم بگویم که بهشت و جهنم در همین جاری است این دنیا هیچ عملی بدون نتیجه نمی‌ماند در همین دنیا ما نتیجهٔ اعمالمان را می‌بینیم. اگر به نفس مطمئنه رسیده باشید به‌فرمان فکر و عقل رسیده باشید چی بهتر از این است که یک زندگی خوب سرشار آسایش و آرامش دارید این خودش یعنی بهشت، ما چرا در لامکان دنبال وعده خداوند می‌گردیم.

اگر کارهای ضد ارزشی انجام دهیم یعنی در جهنم هستیم جهنمی که خودمان برای خودمان ساخته‌ایم.

در جهان امروزه واقعاً عشق و محبت گم‌شده، اگر کسی به ما محبت می‌کند می‌گویم طرف احمق است یا اگر به ما کمک می‌کند می‌گویم سلام گرگ بی‌طمع نیست، حتماً یک قصد و قرضی دارد، الآن در جهان امروزی همه چی حالت حسابگرانه به خودش گرفته است. مثلث عقل و عشق و ایمان که در وادی سیزدهم آمده لازمهٔ زندگی است برای اینکه زندگی خوبی داشته باشیم. عقل وقتی می‌گویم یعنی تفکر ما می‌آیم مسئلهٔ عقل را حسابگرانه اشتباه می‌گیریم. واقعاً الآن عشق و محبت هیچ معنای ندارد همه چی حسابگرانه شده، من به کسی کمک می‌کنم توقع ازش دارم یا کسی به من کمک می‌کند توقع دارد هیچ‌کدام از عشق و محبت‌های ما بلاعوض نیست.

فتانه: دست‌های آسمانی فقط القاء افکار را انجام می‌دهد می‌گوید بعضی وقت‌ها که دعا می‌کنیم و کارمان درست است به ما یک القاء می‌شود که همان کمک می‌کند ما به هدفمان برسیم. من صبح پسرم را وقتی گذاشتم مدرسه آمدم یک‌لحظه در وجودم احساس کردم که دارد گریه می‌کند وقتی رفتم مدرسه دیدم که واقعاً دارد گریه می‌کند کاردستی‌اش خراب‌شده بود از صبح همش به این فکر می‌کردم که این هم القاء شده.

خانم پریناز: بله این از طریق القاء اتفاق افتاده به خاطر پیوند محبت مادر و فرزندی که وجود دارد، دقیقاً همان انرژی که جلسهٔ پیش راجع به آن صحبت کردیم زمان و مکان نمی‌شناسد انتقال پیدا می‌کند، درواقع حس بد پسرت به شما انتقال پیداکرده است.

نوع مطلب : عملکرد لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60، راهنمای درمان اعتیاد، همسفران، مطالب آموزشی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 11:06 ب.ظ
Excellent blog here! Additionally your web site loads up very fast!
What host are you using? Can I am getting your associate link on your host?
I desire my site loaded up as quickly as yours lol
پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:51 ق.ظ
Having read this I thought it was very informative.
I appreciate you taking the time and effort to put this article together.

I once again find myself personally spending a lot of time
both reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:04 ق.ظ
What's up, after reading this remarkable piece of writing i
am also glad to share my knowledge here with friends.
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:57 ب.ظ
Aw, this was a very nice post. Taking a few minutes and actual effort to
create a great article… but what can I say… I hesitate a whole lot
and never seem to get nearly anything done.
پنجشنبه 29 مهر 1395 12:58 ب.ظ
خداقوت
پنجشنبه 29 مهر 1395 12:58 ب.ظ
خداقوت
پنجشنبه 29 مهر 1395 12:58 ب.ظ
خداقوت
چهارشنبه 21 مهر 1395 09:49 ب.ظ
سپاس از مطالب خوبتان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر