تبلیغات
وبلاگ رهجویان عشق - عملکرد لژیون روز دوشنبه مورخ 95/9/29
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
پنجشنبه 2 دی 1395 :: نویسنده : همسفر فاطمه صالحی        
خلاصه عملکرد لژیون خانم پریناز در روز دوشنبه 95/9/29 با دستور جلسه ؛ سی دی : یاران 

در ابتدا خانم معصومه سی دی را کامل توضیح دادند و دیگر رهجوها برداشت خود را مطرح کردند .
خانم مینا: با یک مثال شروع می کنم ؛ دو گرگ را در نظر بگیریم که یکی بر روی شانه سمت راست ما نشسته و دیگری بر روی شانه سمت چپ ما نشسته است و یار و همراه ما هستند .  ما با کارهایمان به هر کدام از این ها غذا می دهیم . زمانی که ما آرامش بیشتری داریم قطعا به یار سمت راستیمان بیشتر غذا داده ایم و کار های ارزشی بیشتری انجام دادیم . زمان هایی واقعا همه چیز سرجایش بوده ولی حال من خوب نبود با یک دوستی صحبت کردم و ایشان گفتند : که تو جنت کاملا بر روحت غلبه کرده و این روح از تو کمک می خواهد و تو فقط نشسته ای و نگاهش می کنی ، خیلی زمان برد تا من بلند شوم و حرکت کنم  و این اولین نشانه ای بود که من متوجه یار سمت راست و چپ شدم . وقتی شروع به کار های ارزشی می کنی انگار کم کم دوباره آرامش به تو برمی گردد و این تجربه شخصی من بود .
چیز خیلی جالبی که در سی دی یاران مطرح شد این بود که ؛ با عقاب ها بگردید ، عقاب ها قطعا آدم هایی هستند که کار درست هستند و اولین چیزی که ما را از این عقاب ها دور می کند غیبت کردن است و به محض اینکه شروع می کنیم به غیبت کردن بزرگترین اتفاقات و بلاها برایمان اتفاق می افتد .

خانم فتانه: همه ی ما کارهای ضد ارزشی و ارزشی را می شناسیم ، حال بیاییم روی کارهایی که در طول روز انجام می دهیم خوب فکر کنیم که چگونه عمل کرده ایم . آیا زمانی که یکی از دوستانم شروع به غیبت کردن از شخصی نمود من با او همراه شدم ؟ یا اینکه از او دور شدم  . این همان شناخت یار است که در طول روز چقدر کار خوب انجام می دهم و یا چقدر کار ضد ارزشی انجام می دهم و اگر کار ضد ارزشی کنم یار سمت چپم قوی می شود و اگر کار خوب انجام دهم یار سمت راستم قوی می شود و خوب و یا بد بودن آینده ام به این یارانم بستگی دارد اگر بر یاران سمت چپم بیافزایم اینده ای بد دارم و اگر بر یاران سمت راستم بیافزایم آینده خوب خواهم داشت . در مورد سابقون که همان سبقت گرفتگان هستند در سی دی صحبت شد که من این افراد را در کنگره کمک راهنما ها و سفر دومی ها می دانم و من سفر اولی باید بیشتر با این افراد صحبت کنم تا حالم خوب باشد چرا که آنها در اموزش از من سفر اولی سبقت دارند .

خانم فاطمه: برای مثال : شما یک کمک راهنما را در نظر بگیرید ، اگر مسافرش مصرف کند او متوجه می شود و به او سقوط آزاد می دهد تا قدر آن شربت 3 دهم یا 8 دهم را بداند و به او بگوید که سخت تر از این هم است .ما در این هستی سفری را انجام می دهیم که خداوند راهش را به ما نشان داده ولی ما می آییم   از خط قرمز می گذریم و کار بد انجام می دهیم تا لحظه موعود فرا می رسد و می میریم و وارد دنیای دیگری می شویم و خداوند ما را تنبه می کند این مثل این می ماند که راهنما رهجویش را تنبیه می کند آیا می توانیم بگوییم که راهنما رهجویش را دوست ندارد ؟ خیر 
خداوند نیز بعد از مرگمان ما را تنبیه می کند و ما همه چیز را فراموش می کنیم ولی همه چیز در آرشیو ما قرار دارد و خداوند برای تنبیه ما یک سری سختی هایی همچون ؛ بیماری ، اعتیاد ، مرگ برادر ، معلولیت و ... را به ما می گوید که با توجه به اختیارمان انتخاب کنیم چرا اینگونه تنبیه مان می کند ؟ تا ارتقا پیدا کنیم و از پله پایین به پله بالاتر برویم .

خانم مونا سوالی را مطرح می کنند : 
فرمان هایی که از طرف جن صادر می شود آیا از نفس ما صادر می شود ؟ 
راهنمای گرانقدر خانم پریناز اینگونه جواب می دهند : 
ما در تعریف نفس گفتیم که نفس هم خواسته معقول دارد و هم خواسته نامعقول . پس این نفس من هستم و روح سمت راست من است و جن سمت چپ من است و نمی توانیم بگوییم نفس من روح است یا جن است مخلوطی از این دو است چون ما مراتب نفسانی داریم که شامل : نفس اماره ، نفس لوامه ، نفس مطمعنه است . روح همیشه خوب است و جن همیشه بد است .

خانم پریناز : 
از بچگی همیشه به ما گفته اند : فرشته خوب سمت راست است و فرشته بد سمت چپ است . ما هر تصمیمی که می خواهیم بگیریم از جانب نفسمان صادر می شود . مثلا : من تصمیم گرفته ام برای اولین بار مواد مصرف کنم و وسوسه مواد مخدر می آید سراغم و نفسم می طلبد که بروم مصرف کنم در واقع به سمت چپ بیشتر کشش دارد و مثل آهن ربا می ماند . جن این جا موفق می شود چون نفس من این خواسته نامعقول را صادر کرده و جن تشویق می کند که آره برو حالت خوب می شود نئشع می شوی و می توانی کارهایت را خوب انجام دهی . 
حالا یک مثال برای خواسته مثبت : مثلا من هزاران کار دارم و در بین این کارها نفس من می طلبد بروم کنگره ، خواسته از طرف نفس من صادر می شود که بلند شو برو کنگره خوب اینجا جاذبه به طرف روح من است حالا اینجا جن می آید وسط و جن می گوید :  نرو 
روح می گوید : برو نفس من هم می خواد برود و در واقع هر کدام قوی تر باشد آن برنده می شود . بخاطر همین است که می گوییم بیشترین درد و رنج بشر از نادانی آنها است . ما هر چه آموزش ببینیم و معرفت کسب کنیم آن روح قدرتمند می شود و نفسمان نیز خواسته های معقول را از ما می خواهد . وقتی داناییمان افزایش پیدا کند می دانیم که اعتیاد بد است و عاقبت اعتیاد را می دانیم و نفس ما  این خواسته را از ما نمی خواهد چون نفس ما کاملا در جهت این خواسته تربیت شده است .
سی دی یاران ارتباط مستقیمی با کتاب ادموند و هلیا دارد .
یک ویژگی که فقط و فقط مخصوص انسان است اختیار است . و اختیار چه زمانی به انسان داده می شود ؟ زمانی که  بین دو راه یا چندین مسیر یکی را به خواست و اراده خودت انتخاب کنی نه به اجبار .
از روز الس خودم با اختیار خودم انتخاب کرده ام که در این مسیر قرار بگیرم . اگر حال در اعتیاد قرار گرفته ام خودم انتخاب کرده ام ، من را مجبور نکرده اند و انتخاب خودم دخیل بوده است .
اختیار ما انسان ها مقدم بر خواست خدا است . اگر من انتخاب می کنم که در مسیر ضد ارزشی حرکت کنم حتی اگر مطابق با خواست خداوند باشد می گوید : اشکال ندارد . این بنده من است و خودش راه را انتخاب کرده حتی اگر قرار باشد سرم به سنگ بخورد . 
یک مساله دیگر در سی دی این بود که ؛ یک عده از آدم ها از ما فاصله می گیرند علتش چیست ؟ 
علتش این است که اصلا آن ها  در ضمیر من نیستند و جزو یاران من نیستند . ممکن است من خوب باشم و آنها بد باشند یا برعکس . پس این طور نباشد که قطع رابطه با یکی یا یک عده ای من را ناراحت کند . 
نیروهای هم حس همدیگر را جذب می کنند . من اگر می خواهم به سمت خوبی ها بروم سعی کنم خودم خوب باشم تا خوبی ها را جذب کنم . 

مساله دیگر ؛ چه اتفاقی می افتد که شخص وارد دام اعتیاد می شود ؟ 
این دامی است که در جلو راه ما است و ذره ذره شروع می شود و من وارد آن می شوم . وارد اولین نقطه می شوم که بسیار جذاب است و من را جذب خودش می کند . مثلا : اولین باری که مصرف می کنم خیلی لذت دارد ، می گویم و می خندم ، شب بیدار می مانم یعنی یک نقطه خوب را پشت سر می گذارم و وارد نفطه بعدی می شوم چون دوست دارم ادمه دهم و این نقاط را تبدیل به خط می کنم و خطوط اعتیاد را ترسیم می کنم . پس یک معتاد یا یک دزد یا یک قاچاقچی به یکباره اینگونه نشدند بلکه نقطه نقطه شروع می کند . 
مثل این می ماند که می خواهند پرنده ای را شکار کنند صد متر آن طرف تر یک دام را برایش پهن می کنند و در این مسیر برای آن دام می پاشند و این پرنده کم کم جلو تر می رود و در مسیرش این دانه ها را می خورد و اصلا متوجه این نمی شود که چگونه به دام افتاد .

سی دی یاران اشاره غیرمستقیمی به وادی دهم : (صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است ) دارد .
ما در هر مسیری که قرار داریم مغرور نشویم که من تا آخر عمرم آدم خوبی می مانم . این همه ورزشکاران که نهایتا کارشان به اعتیاد کشید علتش در واقع همین صفت گذشته است که فکر می کنند که تا آخر عمرشان ورزشکار می مانند .
کسی که وارد دام اعتیاد شده می تواند خود را از این دام نجات دهد ، چون صفت گذشته در انسان صادق نیست . ما می توانیم با کسب آگاهی و  با تغییر جهان بینی تشخیص دهیم کدام یار خوب است و کدام یار بد است . 
پس حال که یاد گرفتم حساس تر شوم و این را در نظر بگیرم که خواسته ای که از جانب نفسم صادر شده این جزو کدام دسته است . آیا من را به جهنم می برد یا به بهشت می برد .
فقط به یک قدم و یک نقطه جلو نگاه نکنیم بلکه آینده نگری کنیم و آینده را ببینیم .
تهیه گزارش از همسفر فتانه
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 25 شهریور 1396 04:42 ق.ظ
Do you mind if I quote a few of your articles as long
as I provide credit and sources back to your webpage? My blog site is in the exact same area of interest as yours and my users
would definitely benefit from a lot of the information you present here.

Please let me know if this ok with you. Appreciate it!
شنبه 18 شهریور 1396 03:18 ب.ظ
I'm impressed, I must say. Seldom do I encounter a blog that's both equally educative and amusing, and without a doubt, you've hit the nail on the head.
The problem is something which not enough folks are speaking intelligently about.

I'm very happy I stumbled across this in my search for something relating
to this.
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:06 ب.ظ
This post is priceless. Where can I find out more?
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 08:48 ق.ظ
Loving the information on this internet site, you have done great job on the content.
دوشنبه 20 دی 1395 09:15 ب.ظ
خداقوت به فاطمه عزیز
دوشنبه 6 دی 1395 09:48 ب.ظ
خیلی عالی آفرین بر شما
جمعه 3 دی 1395 07:54 ب.ظ
خانم پریناز عزیز سپاس بابت آموزش ها، عاااااالی بود
خانم فتانه و فاطمه ی عزیز خدمتتان پرثمر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر