تبلیغات
وبلاگ رهجویان عشق - جهان بینی۱:عملکرد لژیون روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۸
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
جزوه جهان‌بینی که خوانده می‌شود فقط مخصوص مصرف‌کننده‌ها نیست. کل مطالب جهان‌بینی درس زندگی یعنی شناختن خودمان است. انسان برای اینکه بتواند از زیبایی‌های طبیعت وزندگی لذت ببرد و خداوند را بشناسد، اول باید خود را بشناسد، فلسفه وجودی خود را بشناسد. درواقع مبحث اصلی جهان بینی این است که کمک می‌کند خودمان را بشناسیم.


بنام خالق هستی
همسفر فاطمه:

جهان‌بینی: احساس و ادراک ما نسبت به‌کل هستی. جهان‌بینی درونی هر حس و درکی که به خودداریم. جهان‌بینی بیرونی هر حس و درکی که به‌کل هستی و جهان داشته باشیم. در کنگره 60 می‌گوید برای اینکه درمان اعتیاد را انجام دهیم یک مثلثی هست که یکی از اضلاع آن جهان‌بینی است اضلاع دیگر هم جسم و روان است که برای رسیدن به تعادل جسم و روان 11 ماه زمان تعیین‌شده ولی برای جهان‌بینی زمانی تعیین نکردن و غیرقابل‌پیش‌بینی است. برای اینکه به رهایی و آرامش برسیم یک سفری را باید انجام دهیم. مفهوم سفر این است که حرکت کنیم از یک مبدأ به یک مقصد معلوم.3 سفر باید انجام دهیم سفر اول می‌شود از مصرف مواد مخدر تا قطعان یعنی فرد مصرف‌کننده بخواهد از دام اعتیاد رها شود. سفر دوم از قطعان تا رسیدن به خودش که برای این سفر حتماً باید جهان‌بینی‌اش را بالا ببرد و افزایش دهد. سفر سوم از رسیدن به خودش تا رسیدن به خدا. در این سفر همان قدری که مقصد مهم است مبدأ هم باید مشخص باشد.

در درمان اعتیاد باید بدانیم که مبدأمان کجا هست چقدر تخریب دیدیم تخریب جسم بوده یا روانمان. مهندس در اینجا مثالی که فکر کنید می‌خواهید به شهر پاریس سفر کنید تو این سفر اگر بهترین قطب‌نما و نقشه را هم داشته باشی ولی ندانی که مبدأ کجاست زمان طولانی طی می‌شود تا بفهمی کجا هستی.

تو همین مسئله می‌گوید جهان‌بینی درون مشخص می‌کند که مبدأ کجاست. جهان‌بینی بیرون راه و مسیر حرکت را به ما نشان می‌دهد. در مورد جهان‌بینی درون می‌گوید که مربوط به انسان است می‌گوید شاید خودمان انسان را به دو بخش تقسیم کنیم جسم و روح. کنگره 60 هم می‌آید انسان را به دو بخش تقسیم می‌کند. صور آشکار و صور پنهان.

صور آشکار همان جسم خودمان است صور پنهان هم می‌شود روح و نفسمان. نفس چیزی است که تعیین موجودیت کند چه در ظاهر و چه باطن می‌شود نفس که یکی از نشانه‌های نفس داشتن خواسته است. همه خواسته‌های ما از طریق نفس صادر می‌شود که می‌تواند این خواسته معقول باشد یا غیرمعقول.

ازآنجایی‌که نفس خواسته‌های زیادی دارد و تعیین موجودیت می‌کند. مهندس مثالی می‌زند که نفس مثل یک شهر خیلی بزرگ در نظر بگیریم این نفسمان آدم‌های زیادی دارد تو این شهر زندگی می‌کنند ممکن است آدم‌ها، آدم‌های خوب و هنرمندی باشند یا ممکن است آدم‌های شرور و دزد باشند.

خواسته‌های معقول ما می‌شود همین آدم‌های خوب خواسته‌های غیرمعقول می‌شود آدم‌های شرور و دزد. مثال دیگری هم که می‌زند شهر نینوا در زمان‌های قدیم وجود داشت ولی آدم‌هایش آدم‌های شروری بود که امرارمعاششان قتل و غارت انجام می‌دادند که توسط پادشاهی از بین می‌رود ک با خاک یکسان می‌شود در عوض یک شهری است بنام آتن پایتخت یونان آدم‌های خیلی خوبی هستند بعد از 3 هزار سال از روی نقشه هنوز می‌توانیم آن را ببینیم.

مراحل نفس: نفس سه مرحله دارد نفس اماره، نفس لوامه و نفس مطمئنه.

نفس اماره امر کننده است. به همه خواسته‌های معقول و غیرمعقول ما جواب می‌دهد اگر یک خواسته غیرمعقولی را جواب دهد احساس پشیمانی نمی‌کند و چیزی به اسم وجدان دیده نمی‌شود.

نفس لوامه نفس سرزنش کننده است شخص در این مرحله به تشخیص می‌رسد که می‌تواند آن را قوی کند ولی اگر ناشایستی انجام دهد احساس پشیمانی می‌کند ولی ممکن است این حس یا خیلی قوی باشد یا خیلی ضعیف. ممکن است قتل انجام دهد احساس ناراحتی کند یا ممکن است با یک عزیزش بد صحبت کند و احساس ناراحتی کند.

نفس مطمئنه هم که از اسمش پیداست به خواسته‌های معقول ما جواب می‌دهد بین نادرستی و درستی کار درست و حس درست را تشخیص می‌دهد و انجام می‌دهد. قدرت مطلق چیزی نیست که صحبت کردنی باشد باید آن را حس کنی ممکن است درجاهای مختلف حسش کنی و درک کنی مثل این می‌ماند که به یک نابینا یکرنگ را توضیح دهی هرچقدر بیشتر توضیح دهی ممکن است فرد بیشتر متوجه نشود.

گفتیم نفس خواسته‌های زیادی دارد انجام دادن این خواسته‌ها از نفس صادر نمی‌شود انجام دادنش را چیز دیگری به اسم عقل صادر می‌کند که مهندس یک توضیحی می‌دهد می‌گوید بدن انسان را مثل یک شهری در نظر بگیرید که بهترین و بالاترین جای شهر، خوش آب و هواترین شهر یک قلعه‌ای وجود دارد که خود این قلعه نگهبانان زیادی دارد داخل این قلعه عقل وجود دارد که هر خواسته را که صادر کند عقل همه جوانب را در نظر می‌گیرد و ممکن است همین نفس اماره بخواهد خواسته غیرمعقول ما را عقل صادر کند ولی باید آن‌قدر دانایی و اطلاعاتمان بالا باشد که بتوانیم خواسته معقولمان را عقل دستور اجرایش را بدهد. برای همین می‌گوید اگر می‌خواهیم تغییری درونمان انجام بدهیم باید حتماً دانایی‌مان را افزایش دهیم. مثلث دانایی از سه ضلع تشکیل‌شده است. تجربه، آموزش، تفکر.

تفکر: عقل بهت دستور بده که حرکت کن از یک چیز نامعلوم به یک‌چیز معلوم.

تجربه: رویدادی است که آن را با تمام وجودمان حسش بکنیم.

آموزش: شخصی قبلاً این مسیر را طی کرده و به دانایی رسیده و بخواهد ما را در این مسیر راهنمایی کند. مثل راهنماهای خودمان در کنگره 60 که ما را کمک می‌کنند که در این مسیر حرکت کنیم.

همسفر فتانه:

مثلث دانایی از سه ضلع تفکر، تجربه و آموزش تشکیل‌شده است. مثلثی که از سه ضلع تشکیل‌شده نه بیشتر و نه کمتر. تفکر حرکتی است از یک‌چیز معلوم به چیز دیگر. از یک مبدأ به مبدأ دیگر. این کار توسط عقل صورت می‌گیرد.

تجربه یک فرایند یا رویدادی است که خود شخص آن را تجربه می‌کند که حس. در آن نقش خیلی مهمی دارد و حس اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل هست.

آموزش: در آموزش یکسری افراد هستند که به ما کمک می‌کنند و راهنمایی می‌کنند مثل کمک راهنماها راه را به ما نشان دادند و این‌ها یک فرایند مهم یا کار خیلی مهمی دارند انجام می‌دهند. اگر کل هستی و مفاهیم و اطلاعات هستی را یک مثلث در نظر بگیریم و ما می‌آییم یک مثلثی را توی این مثلث ترسیم بکنیم آن مثلثی که خودمان در آن می‌کشیم تمام اطلاعاتی است که ما بلد هستیم و چیزهایی که بیرون آن مثلث هستند راجع به آن‌ها آگاهی نداریم. مثلاً می‌دانیم که پرخوری خوب نیست ولی نمی‌توانیم جلوی پرخوری مان را بگیریم مثلث دانایی 3 ضلع دارد که هر سه آن‌ها باهم رشد کردند و برابر هستند.

مراتب دانایی: علم‌الیقین، عین‌الیقین، حق الیقین.

علم‌الیقین این‌گونه است که راجع به آن یکسری اطلاعات عمومی است می‌دانیم که مرده ترس ندارد ولی اگر ما را با مرده یکجا تنها بگذارند آن ترس به من وارد می‌شود. عین‌الیقین وارد مرحله دانایی شده افرادی که شغلشان مرده‌شویی است خیلی راحت کنار این مرده‌ها غذا می‌خورند و هیچ ترسی ندارند این وارد علم شدند و آن را درک کردند.

حق الیقین به معنای حقیقت است مثلاً هیچ‌کس به‌اندازه خود مرده نمی‌داند که مرده هیچ ترسی ندارد این حقیقت است.

ماها به‌عنوان همراه فرد معتاد خواهر، برادر و مادر... می‌دانیم که آن دارد سختی‌ها را می‌کشد در مرحله عین‌الیقین است ولی خود فرد معتاد تمام سختی‌ها را با تمام وجودش حس کرده است حق الیقین است.

همسفر زینب:

در مورد دانایی مثال دانشجو که می‌خواهد آزمایش انجام دهد تمامی وسایل را تهیه می کند و تمامی اطلاعات را ثبت مس کند. اتفاقاتی را که با چشم خود مشاهده می‌کند همه دقتش را جمع می‌کند تا آن اتفاقاتی که قرار است در آزمایش بیفتد را به‌عین ببیند این همان فرایند تجربه است. هرکسی به میزان خواسته‌اش آزمایش‌هایی را انتخاب می‌کند اول آموزش می‌بیند و تجربه بدست می‌آورد و تفکر می‌کند و به رفع اشکال می‌پردازد که اگر یکسری ناقصی در آن وجود داشته باشد آن را برطرف کند.

در دانایی‌های ما اگر توقف‌هایی وجود داشته باشد مطمئناً به مشکل برمی‌خوریم دانایی ما رشد نمی‌کند. حضرت علی (ع) می‌فرمایند اگر دیروز و امروزتان مثل هم باشد هیچ فایده‌ای ندارد چون روزمان بدون دانایی بوده و دانایی ما تغییر نکرده. حس یک صور پنهان است که همه‌جا می‌توانیم آن را ببینیم و حس کنیم. حس اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل است حس نیرو است. نیروها به 4 قسمت تقسیم می‌شود.

نیروی جاذبه ناشی جرم

نیروی جاذبه و دافعه الکتریکی 

نیروی هسته‌ای قوی

نیروی هسته‌ای ضعیف

دو جرم را در نظر بگیریم وقتی سبک باشد کوچک است و به چشم نمی‌آید ولی وقتی یکی از آن‌ها بزرگ باشد آن زمان نیرو مشاهده می‌شود. تمام اجرام آسمانی دارای نیرو است همچنین جذر و مد دریاها و اقیانوس‌ها دارای نیروست. حس در ما باعث حرکت می‌شود اگر ما حس داشته باشیم می‌توانیم کاری را انجام دهیم زمانی که از ما خواسته می‌شود که کاری را انجام دهیم ولی می‌گوییم حسش نیست.

دو نوع بار الکتریکی داریم مثبت و منفی.

بار مثبت از کمبود الکترون و بار منفی از فزونی الکترون به وجود می‌آید. بارهای همنام یکدیگر را دفع می‌کنند و بارهای غیر همنام یکدیگر را جذب می‌کنند. بعضی از کارها و اشخاص جذب ما می‌شوند که ممکن است این کارها نامعقول جذب شود و یکسری کارهای نامعقول دفع شود.

کمک راهنمای محترم خانم پریناز:

زمانی که وارد کنگره می‌شویم باید یکسری باورهایمان عوض شود تا قبل از اینکه وارد کنگره شویم به مصرف‌کننده معتاد می‌گفتیم ولی الآن که در کنگره چیزی به اسم معتاد نداریم. یکسری چیزها در کنگره یاد گرفتیم که باید عملی‌شان کنیم در کنگره واژه ای بنام وسوسه، ترک، لغزش نداریم کنگره اصطلاحات جدیدی وارد کرده است اگر فرد مصرف‌کننده گریز بزند به دلیل نیاز بدن است.

به مصرف‌کننده مسافر گفته و به خانواده آن‌ها همسفر می‌گوییم. این‌ها همه جهان‌بینی است که باید آن‌ها را یاد بگیریم و به خاطر بسپاریم و به‌کارگیریم. جهان‌بینی یعنی احساس و ادراک و دریافت ما از کل هستی است زمانی که وارد کنگره می‌شویم دیدگاه ما عوض می‌شود و جهان‌بینی ما تغییر می‌کند. نگاه ما به مصرف‌کننده عوض می‌شود تا قبل از ورود به کنگره اگر یک مصرف‌کننده را می‌دیدیم هزار و یک‌چیز دیگر به ذهن ما خطور می‌کرد که شاید فلان کاره هم باشد یا آن کار را هم انجام می‌دهد ولی الآن به این باور رسیدیم که مصرف‌کننده‌ها بیمار هستند. این جزوات و سی‌دی‌ها و آموزش‌هایی که در کنگره می‌بینیم جهان‌بینی است.

جزوه جهان‌بینی که خوانده می‌شود فقط مخصوص مصرف‌کننده‌ها نیست. کل مطالب جهان‌بینی درس زندگی یعنی شناختن خودمان است. انسان برای اینکه بتواند از زیبایی‌های طبیعت وزندگی لذت ببرد و خداوند را بشناسد، اول باید خود را بشناسد، فلسفه وجودی خود را بشناسد. درواقع مبحث اصلی جهان بینی این است که کمک می‌کند خودمان را بشناسیم.

در مورد نفس، عقل و حس‌های انسان صحبت کرده است برای این است که خود یا انسان را بشناسیم. انسان از دو قسمت تشکیل‌شده است یکسری اجزا که با چشم قابل‌دیدن است مثل دست‌، پا و گوش... و می‌دانیم که چه چیزهایی برای ما مفید و مضر است و قابل‌درمان است. یکسری چیزها در بدن انسان هستند که قابل‌رؤیت نیست تعیین موجودیت می‌کند و شخصیت انسان را به وجود می‌آورد فقط احساس می‌شود، وجود نفس را از عملکردمان می‌شود تشخیص داد. 

خیلی جاها وقتی اسم عقل می‌آید با مغز اشتباه گرفته می‌شود. چون این‌ها را نمی‌توان دید و قابل‌لمس نیست. به همین دلیل ممکن است در تصمیمات و عملکردمان اشتباه ایجاد شود. مثل عقل، روح، نفس، آرشیو ما در جهان‌بینی راجع به این‌ها صحبت می‌کند. در کنگره باوجود مدل‌هایی که در طبیعت وجود دارد درک مسئله‌ها را برای آسان کرده است.

نفس را به یک شهر تشبیه می‌کند نفس همانند همین کنگره است که در آن انواع آدم‌ها با خصوصیات و خواسته های مختلف وجود دارد با ذات خوب یا ذات بد. کل خواسته‌ها از جانب نفس صادر می‌شود وقت‌هایی زمزمه‌هایی را می‌شنویم مخصوصاً در مصرف‌کننده‌ها یا کسانی که تجربه رژیم داشتند خواسته‌های نفس خودشان را بیشتر نشان می‌دهند.

نفس خواسته‌های مثبت و منفی دارد هر موقع حرف از نفس زده می‌شود فقط خواسته منفی به ذهن ما می‌آید درصورتی‌که این‌گونه نیست. بستگی دارد در کدام مرتبه از نفس باشیم. مصرف‌کننده‌ای که هنوز وارد کنگره نشده در سطح پایین نفس قرار دارد بدون هیچ فکری هرچقدر که می‌خواهد مصرف می کند گریز می‌زند وقتی وارد کنگره می‌شود با گریز زدن عذاب وجدان می‌گیرد و گریه می‌کند. نفس مطمئنه مرتبه بالایی از نفس است کسی که وارد کنگره شده و در زمینه اعتیاد به نفس مطمئنه رسیده و دیگر مواد مصرف نمی‌کند ولی این دلیل نمی‌شود که در زمینه‌های دیگر هم به نفس مطمئنه رسیده باشد شاید در موضوعات دیگر در نفس اماره باشند به همین دلیل است که برای جهان‌بینی زمان تعیین نشده است.             و من الله توفیق

تهیه گزارش: همسفر زهرا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 2 بهمن 1396 08:16 ب.ظ
ضرب و شتم شگفت انگیز! من می خواهم تا زمانی که سایت خود را اصلاح می کنید، شاگردی کنم، چگونه می توانم برای یک سایت وبلاگ مشترک شوید؟
حساب من یک معامله مناسب را به من داد. من کمی کمی از این موضوع آگاه بودم
پخش شما ایده شفاف و روشن را ارائه داد
جمعه 24 آذر 1396 04:47 ب.ظ
آیا می توانم بگویم که راحتی کشف یک فردی که درک درستی از آنچه که در اینترنت صحبت می کند را درک می کند.
شما مطمئنا متوجه خواهید شد که یک مشکل را برای روشن شدن ایجاد کنید و آن را مهم کنید.
مردم بیشتر باید به این نگاه نگاه کنند و این را درک کنند
داستان. من شگفت زده شدم که محبوب تر از آن نیستم که شما مطمئنا آن را داشته باشید
هدیه.
دوشنبه 6 آذر 1396 10:48 ب.ظ
خانواده ام همیشه می گویند که من وقت خود را در شبکه خالی می گذارم، اما می دانم که هستم
آشنایی با هر روز با خواندن چنین محتوایی خوب.
سه شنبه 30 آبان 1396 08:30 ب.ظ
با درود! توصیه های بسیار مفید در این پست خاص!
این تغییرات کوچکی است که بزرگترین تغییرات را ایجاد می کند.
با تشکر برای به اشتراک گذاری!
پنجشنبه 18 آبان 1396 02:20 ق.ظ
وقتی که من در ابتدا نظر دادم، بر روی گزینه "اطلاع از من وقتی نظر جدیدی اضافه شده است" را کلیک کرده و گزینه را انتخاب کنید
حالا هربار که یک نظر اضافه می شود، سه ایمیل با همان نظر دریافت می کنم.

آیا راهی وجود دارد که بتوانید مردم را از این سرویس حذف کنید؟
به سلامتی!
یکشنبه 14 آبان 1396 04:46 ق.ظ
وای، طرح بندی وبلاگ فوق العاده! چقدر سابقه بلاگ نویسی دارید؟
کاری میکنید که بلوگنویسی به نظر آسان بیاید. نگاه کلی وب سایت شما فوق العاده است، و همچنین محتوای!
چهارشنبه 10 آبان 1396 11:31 ب.ظ
وای که عجیب بود من فقط یک نظر بسیار طولانی نوشتم اما پس از کلیک روی آن
ارسال نظر من نمایش داده نمی شود. Grrrr... خوب من این همه چیز را دوباره نوشتن نمی کنم. به هر حال، فقط
می خواست بگوید وبلاگ بزرگ!
چهارشنبه 10 آبان 1396 09:31 ب.ظ
این ها واقعا در مورد وبلاگ نویسی ایده های عظیم هستند. شما برخی از عوامل دلپذیر را در اینجا لمس کرده اید.
هر چی رو به عقب برگردونی
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:40 ب.ظ
بیشتر بنویسید، این همه چیزی است که باید بگویم. به معنای واقعی کلمه، به نظر می رسد که شما به آن اعتقاد دارید
ویدیو به نظر شما شما قطعا می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید، چرا اطلاعات خود را فقط در هنگام ارسال فیلم ها به وبلاگ خود از بین ببرید، زمانی که می توانید به ما چیزی روشنگر برای خواندن بدهید؟
سه شنبه 9 آبان 1396 05:13 ب.ظ
Thank you for some other informative website. The place else may just
I get that type of information written in such an ideal means?
I have a challenge that I'm just now working on, and I have been on the look out for
such info.
سه شنبه 9 آبان 1396 04:12 ب.ظ
اگر یکی از آنها باید با داغترین تکنولوژی ها به روز شود
پس از آن او باید یک بازدید سریع از این وب سایت پرداخت
و هر روز به روز می شود.
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:51 ق.ظ
Quality content is the key to be a focus for the people to pay a visit the
web page, that's what this web page is providing.
یکشنبه 19 شهریور 1396 04:10 ق.ظ
سلام، من آرزو می کنم که برای این وب سایت مشترک شوید تا داغترین بروزرسانی ها را داشته باشید، بنابراین کجا می توانم انجام دهم
لطفا کمک کنید
یکشنبه 19 شهریور 1396 02:54 ق.ظ
بخش کاملا محتوا. من فقط بر روی سایت شما و در سرتاسر سرمایه گذاری به سر می بردم
ادعا می کنم که من در واقع از پست وبلاگ شما استفاده می کنم.

به هر حال من به فید های شما مشترک خواهم شد و حتی موفقیت شما به سرعت به سرعت دسترسی خواهید داشت.
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:24 ق.ظ
شگفت انگیز است که به دیدن این صفحه وب و خواندن دیدگاههای همتایان در مورد این مقاله بپردازیم، در حالی که من نیز مشتاق هستم
آشنا شدن
جمعه 17 شهریور 1396 06:19 ب.ظ
پست بزرگی نوشتن چنین نوع اطلاعاتی را در وبلاگ خود نگه دارید.
من واقعا از آن تحت تاثیر قرار گرفتم
سلام، تو کار خوبی انجام دادی من قطعا آن را digg و شخصا به دوستانم توصیه می کنم.
من مطمئن هستم که از این وبسایت بهره مند خواهند شد.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 01:00 ب.ظ
I am genuinely delighted to read this blog posts which includes lots
of helpful data, thanks for providing these kinds of statistics.
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:22 ب.ظ
You're so awesome! I don't suppose I've read through a single thing like this before.
So great to find somebody with genuine thoughts on this subject
matter. Really.. thanks for starting this up. This web site is one thing that is required on the
web, someone with some originality!
جمعه 16 تیر 1396 07:04 ب.ظ
Hello very cool blog!! Man .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your
website and take the feeds additionally? I
am satisfied to seek out a lot of helpful info right here in the submit, we need develop
extra strategies on this regard, thank you for sharing. . .
. . .
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:58 ق.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب در آیا نه نشستن خوب با من پس از برخی از زمان.

جایی در سراسر جملات شما قادر به من مؤمن اما فقط برای
بسیار در حالی که کوتاه. من هنوز مشکل خود را
با فراز در منطق و شما ممکن است را
سادگی به پر کسانی که شکاف.

که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد مطمئنا
تا پایان در گم.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:38 ق.ظ
I am sure this paragraph has touched all the internet people, its
really really good article on building up new webpage.
یکشنبه 8 اسفند 1395 09:28 ب.ظ
با سلام و عرض ارادت تمام به عزیزان. این جمله طلایی که "برای جهان بینی زمان تعیین نشده است" خیلی قابل تامله و واقعا چسبید....
خدا به توان همگی عزیزان برکت بدهد...
چهارشنبه 4 اسفند 1395 05:48 ب.ظ
خداقوت حضور سرکارخانم پریناز واعضای لژیون محترمتان.موفق و پیروزباشید
دوشنبه 2 اسفند 1395 08:29 ق.ظ
سپاس از همه عزیزان.
یکشنبه 1 اسفند 1395 11:14 ق.ظ
خداقوت عزیزان
آفرین به لژیون پر بار خانم پریناز عزیز
شنبه 30 بهمن 1395 06:52 ب.ظ
خدا قوت زهرا جان عاللللی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر