تبلیغات
وبلاگ رهجویان عشق - ادامه جهان بینی: عملکرد لژیون روز دوشنبه ۹۵/۱۲/۲
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
جهان بینی علوم زندگی است علم درست زندگی کردن.جهان بینی را در کنگره فقط برای درمان اعتیاد یاد نمیگیریم حتی منِ همسفر که هیچ اعتیادی به مواد ندارم ولی در درونم اعتیاد های دیگری وجود دارد خیلی از عادت ها و ضد ارزش ها درون ما وجود دارد.چون در جامعه عرف است همه انجام می دهند بدون اینکه زشت و زننده باشد بخاطر همین از نظر ما زشت نمی آید که بخوایم آن را درمان کنیم.


به نام خدا
عملکرد لژیون روز دوشنبه با موضوع ادامه جهان بینی
کمک راهنما خانم پریناز:
جهان بینی علوم زندگی است علم درست زندگی کردن.جهان بینی را در کنگره فقط برای درمان اعتیاد یاد نمیگیریم حتی منِ همسفر که هیچ اعتیادی به مواد ندارم ولی در درونم اعتیاد های دیگری وجود دارد خیلی از عادت ها و ضد ارزش ها درون ما وجود دارد.چون در جامعه عرف است همه انجام می دهند بدون اینکه زشت و زننده باشد بخاطر همین از نظر ما زشت نمی آید که بخوایم آن را درمان کنیم.مثل قضاوت کردن و دروغ گفتن و غیبت کردن و.....جهان بینی علمی است که بیس و ریشه ها را درست میکند فقط برای مصرف کننده ها نیست که دیدگاهشان را عوض کنند.
یکی از عادت های انسان ها تمرکز کردن روی رفتار دیگران است.دیدی فلانی چکار کرد و فلان حرفو زد.اگر ما در رفتارها و کردارهای خودمان عمیق شویم میبینیم خودمان خیلی رفتارهای زشت و زننده ای داریم که از نظر خودمان بد نیست.
ما همسفرها می آییم که خودمان را درست کنیم.این مسئله شدنی نیست که با آمدن به کنگره مسافرمان را عوض کنیم، کودکی که خودمان تربیت می کنیم آن چیزی نیست که می خواهیم مسافر ما از یک خانواده و فرهنگ دیگر است.
این باید ملکه ذهن شود که در وهله اول خودمان را درست و اصلاح کنیم هر زمان که از درون خودمان درست شدیم قطعا رفتار دیگران هم تغییر خواهد کرد. ریشه رفتار بد را در مسافر خود نبینیم سعی کنیم خودمان را تغییر دهیم.تمام تلاش ما در کنگره این است که کنار مسافرمان باشیم نه اینکه در مقابل او باشیم.
همسفری که می آید کنگره حالش خوب باشد و آرامش درون داشته باشد حتی اگر مسافرش خوب سفر نکند.تا زمانیکه از درون آروم نباشی حس انجام کاری را نداری. جهان بینی را درکنگره یاد میگیریم تا بتوانیم در کنار مسافرمان به او کمک کنیم.
در جهان بینی از صور پنهان عقل و نفس و حس صحبت می کند. خطاهای انسان از جانب نفس و خواسته های نامعقول است.خواسته های نفسانی از جانب نفس ما صادر میشود میل ما را میکشد که مواد مصرف کنیم. میل ما الان میکشد که برویم کنگره، پس نفس هم خواسته های منفی دارد هم مثبت.کسانی که در دانایی در سطح پایینی هستند قطعا نفسشان رشد نکره است مثل بچه 3_4 ساله که خوب و بد را تشخیص نمی دهد و نمی داند که به کتری داغ نباید دست بزند.
انسانی که در نفس اماره است در همان پله اسا که خیلی از کارهای ضدارزشی را انجام می دهد و از نظر خودش ارزش است بدون اینکه ذره ای فکر کند به نفس خود لبیک میگوید.زمانیکه نفس اماره رشد کند تبدیل می شود به نفس لوامه که نفس سرزنشگر نامیده میشود مصرف کننده که وارد کنگره میشود کمکم وارد نفس مطمئنه میشود لازمه عبور از این مراحل کسب دانایی است.
کسانیکه رها شده اند وگل رهایی میگیرند دراعتیاد به نفس مطمئنه رسیده اند و حسابشان را با مواد به صفر رسانده اند وحتی در خواب هم نمیبینند که مصرف میکنند دربیداری که سهل است.
علت آمدن ما به کنگره این است که به دانایی مان اضافه کنیم. علم کنگره با علم بیرون متفاوت است. کسانیکه درس میخوانند و دانشگاه می روند هدفشان گرفتن نمره و مدرک است و هیچکدام از آن قوانینی که فرا گرفته اند در زندگی شان کاربرد ندارد مثل قانون فیثاغورث یا قانون نیوتن.
دانایی کنگره فراتر از این است برای اینکه به دانایی برسیم یک مثلث وجود دارد که اضلاع آن تفکر، تجربه و آموزش است.کسی که وارد کنگره میشود به همان میزان که مصرف موادش کاهش پیدا میکند به دانایی اش اضافه می شود.
برای اینکه به دانایی برسیم در هر موضوع و مسئله باید 3ضلع مثلث را رعایت کنیم و در مسیرمان در نظر بگیریم تفکر، تجربه و آموزش.
دانشجویی که می خواهد آزمایش انجام دهد همان ابتدای آن نمیداند که چگونه عمل کند و نتیجه اش چیست پس نیاز به آموزش دارد. استاد یا معلم می گوید باید این کار را انجام دهید نتیجه اش این میشود آموزش های خود را میدهد بعد از این نوبت دانشجو است که وارد عمل شود.زمانیکه شروع می کند به مخلوط کردن مواد باهم و کم و زیاد کردنش در مرحله تجربه قرار میگیرد آزمون و خطاست اشتباهی می کند و دوباره شروع می کند به اصلاح و راه های دیگر را امتحان کردن. وقتی تجربه را کسب کرد نتیجه گیری می کند در این مرحله تفکر وارد میشود فکر میکند که کجا اشتباه کرد اعداد و ارقامی را که به دست آورده یادداشت می کند و با توجه به این از یکسری  مجهولات به معلومات می رسد.
پس هیچکس الکی به دانایی نمی رسد.حتی مصرف کننده ای که وارد کنگره میشود نیاز دارد که آموزش ببیند تجربه کسب کند هدف ما از تجربه این نیست که هر چیزی که در طبیعت وجود دارد را تجربه کنیم ما باید از تجربه دیگران استفاده کنیم و عبرت بگیریم از کارهای دیگران و به سمت چیزهای بد نرویم، همه چیز را خودمان تجربه کردن حماقت است.
تجربه مفید این است که یک جاهایی از تجربه دیگران استفاده کنیم. وقتی راهنما یا خواهر لژیونی به ما می گویند که در سفر اول به مسافرت نروید علت دارد چون آنها این مسیرها را رفته و تجربه کردند.
هدف از تشکیل لژیون این نیست که دور هم جمع شویم و قصه تعریف کنیم بلکه می آییم که تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم.در کنگره در مورد تفکر زیاد صحبت شده است بقدری تفکر و درست فکر کردن مهم است که از14 وادی 4 وادی ابتدایی به تفکر باز پرداخته است تفکری که بجا باشد در لحظه فکر کند و باشد. منِ همسفر الان که در لژیون هستم واقعا در لژیون باشم نه اینکه جسمم در اینجاو افکارم در جای دیگر باشد.
نفس را نمیشود سرکوب کرد و خواسته و نیازهای آن را نادیده گرفت زمانیکه دور دست آن بیفتد تلافی این روزها را درمیاورد و اوضاع خیلی بدتر از قبل میشود مثل زمانیکه رژیم میگیریم هر آن چیزی که دلمان می خواهد را کنار میگذاریم بعد 2ماه که خسته شدیم بقدری میخوریم که خیلی چاق تر از قبل میشویم.
درمان اعتیاد با سقوط ازاد نیز همینگونه است بعد از 1یا2یا10 سال دیگه دوباره به سمت می رود.ما در کنگره یاد میگیریم نفسمان را در هرخواسته و هر مکانی درست تربیتش کنیم.
یکی از راه های تربیت نفس این است که آن را سر کار بگذاریم با نوشتن سی دی ها جهان بینی و خواندن کتاب، این کارها برای این است که فرصت فکر کردن به چیزهای دیگر را نداشته باشیم.این را باید بدانیم که اگر ما نفسمان را سر کار نگذاریم او ما را سر کار می گذارد.
مسافرهایی که نمیتوانند درست سفر کنند به این علت است که نفس آنها را سر کار گذاشته. وقتی گفته میشود نفسمان را سرکار بگذاریم یعنی افکارمان را سازماندهی کنیم و این با تمرین و ممارست امکان پذیر است.
تهیه گزارش:همسفر زهرا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 13 اسفند 1395 02:29 ب.ظ
خداقوت موفق باشید
یکشنبه 8 اسفند 1395 09:49 ب.ظ
کاش همه ما فلسفه وجود جهان اطرافمان را، شناخت بیشتر آن میدانستیم...نه اینکه فقط به دنبال استفاده از آن برای صرفا خودمان باشیم....کاش خودخواهی مان را دور انداخته و افکار و منش و رفتارمان را متمرکز شناخت جهان پیرامون و ارتقاء بینشمان قرار میدادیم...
خدایی که مارا آفریده، ابزار این بینش و شناخت راهم ضمیمه ما کرده ...فقط بندیشیم و بندیشیم و بیندیشیم
خداوند به قلم و توانتان برکت بدهد...
شنبه 7 اسفند 1395 12:28 ب.ظ
خداقوت فاطمه عزیز
ممنون از خانم زهرا بابت تهیه گزارش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر