درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
پنجشنبه 19 اسفند 1395 :: نویسنده : همسفر فاطمه صالحی        
صراط مستقیم چیست ؟ درست ترین راه برای رسیدن به مقصد 
کسانی که در این مسیر قرار می گیرند اگر واقعا تفکر و تعقل داشته باشند به مقصد می رسند . تفکر و تعقل هم همان دانایی و آموزش هایی است که می گیریم ولی در این مسیر یکسری وسوسه های شیطانی در مسیرمان قرار می گیرد .در هر مسیری که پیش می گیریم برای رسیدن به مقصدمان قطعا با یکسری موانع و مشکلات برمی خوریم حالا بستگی دارد که ما در موقع مشکلات عکس العملمان چه باشد.


عملکرد لژیون خانم پریناز در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ با دستور جلسه سی دی :فهم در کلام 

در ابتدا خانم زینب سی دی را بسیار جامع و کامل بیان نمودند و در ادامه هر رهجو مختصری برداشت خود را گفتند.
راهنمای عزیزمان اینگونه صحبت نمودند :
ما انسان ها به وسیله کلام و صوت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم و اگر لال بودیم با هم ارتباط برقرار نمی کردیم پس مهمترین وسیله ارتباطی بشر کلام و صحبت کردن است . حال می خواهد این را به ما نشان بدهد که همین کلامی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم در واقع می خواهد بگوید که کجا باورش کنیم و کجا باورش نکنیم ، کجا کلام راستین است ، کجا کلام دروغین است .
اقای مهندس در صحبت هایشان همیشه به قران اشاره دارند و صحبت هایشان چیزی نیست که از خودشان در اورده باشند ‌در همین وادی اول که حجم زیادی هم ندارد چیزی بیش از ۱۰۰آیه قرانی برداشته شده است . خوب یک قران که الان چیزی بیش از ۲۵۰۰سال قدمت دارد و اگر باطل و دروغین بود ، منسوخ شده بود و از بین رفته بود . پس کلامی است که حق است و کلامی است که به راستی و درستی دلالت دارد . در قران تفاسیر مختلفی از آن وجود دارد و هر کس با توجه به باسواد بودن ، بی سواد بودن ، فهم و شعورش ، دانایی اش از آن برداشت می کند پس برداشت ها با هم فرق دارد . 
کنگره نیز به این صورت است و در کل یک کلام حق و راستین است و اگر بیاییم با قران مقایسه کنیم چیزی است که منسوخ نشده است و اگر در این روش‌ جواب نمی گرفتیم این روش هم مانند روش های : سم زدایی و ترک فوق سریع و ... که یک مدتی بسیار باب شده بود و چون کلام و روش راستین و حق نبود از بین می رفت .
کلام و روشی راه حق و حقیقت است که ماندگار باشد و باید به نتیجه نگاه کنیم زمانی که وارد مسیری می شویم و نمی توانیم تشخیص دهیم که درست است یا غلط در این مواقع به نتیجه اش نگاه کنیم ببینیم کسانی که در این مسیر وارد شده اند چه نتیجه ای گرفته اند . چند درصد با شکست مواجه شده اند و چند درصد با پیروزی مواجه شده اند .پس بهترین روشی که ما بفهمیم که چه راهی حقیقت و چه راهی باطل است این که به نتیجه نگاه کنیم .
اگر بیاییم آمار رهایی کنگره را با روش های دیگر در درمان اعتیاد مقایسه کنیم و درصد بگیریم مثلا : در کنگره ۱۰۰نفر را و در روش ان ای هم ۱۰۰نفر را با هم مقایسه  کنیم که از این صد نفر در کنگره چند نفر برگشت به مواد داشته است و چند نفر از این ۱۰۰نفر در روش ان ای برگشت به مواد داشته اند و به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در روش سقوط آزاد یا کمپ یا ان ای یهو مواد را کنار گذاشته اند یا ترک یابویی هم  به آن می گویند ترک داشته اند و مواد را کنار گذاشته اند ، درصد بازگشت به موادشان خیلی بیشتر است نسبت به کنگره و این یک روش مقایسه است . 
پس این نشان دهنده این است که کنگره روش حق است ، روشی است که ما را به آسایش و آرامش و سلامتی هدایت می کند . کلام حق همین است و چیز پیچیده ای نیست . کلام حق فقط کلام خداوند نیست همان راهی است که ما را به آسایش در زندگی هدایت می کند . 
در کنگره از صراط مستقیم بسیار صحبت می کنیم منظور از صراط مستقیم چیست ؟ درست ترین راه برای رسیدن به مقصد 
کسانی که در این مسیر قرار می گیرند اگر واقعا تفکر و تعقل داشته باشند به مقصد می رسند . تفکر و تعقل هم همان دانایی و آموزش هایی است که می گیریم ولی در این مسیر یکسری وسوسه های شیطانی در مسیرمان قرار می گیرد .در هر مسیری که پیش می گیریم برای رسیدن به مقصدمان قطعا با یکسری موانع و مشکلات برمی خوریم حالا بستگی دارد که ما در موقع مشکلات عکس العملمان چه باشد . 
زمانی که در صراط مستقیم قرار گرفتیم یکسری وسوسه های شیطانی به سراغمان می آید برای مثال :
مسافرانی که به کنگره می آیند اولش خوب سفر می کنند و نیروهای شیطانی در ابتدای سفر با آنها کاری ندارد و جدی نمی گیرنشان و می گویند این مسافر راه های زیادی را رفته و این همه روش را تجربه کرده است ،‌ قطعا در این روش هم شکست می خورد . اغلب مسافران در ابتدای سفر خوب حرکت می کنند و شور و شوق رهایی دارند و اول مسیرشان خوب استارت می زنند ولی وقتی جلوتر می روند آن نیروی شیطانی می بیند نه مسافر این راه را جدی گرفته ، آن وقت است که به شیوه های مختلف آن مسافر را از مسیرش بدر می کند و موفق هم می شود چرا؟ 
جوابش در این سی دی گفته شده است . 
زمانی که وسوسه های شیطانی به سراغ ما می آید اگر ما در آن لحظه تفکر کنیم و درست فکر کنیم حریف این وسوسه ها خواهیم شد اما متاسفانه مشکل این است که درست فکر نمی کنیم و نهایتا در آن لحظه تصمیم درست هم نمی توانیم بگیریم و این می شود که از صراط مستقیم و کلام راستین دور می شویم و فاصله می گیریم.
تهیه گزارش:همسفر فتانه




نوع مطلب : عملکرد لژیون، 
برچسب ها : کنگره ۶۰، راهنمای درمان اعتیاد، همسفران،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 26 اسفند 1395 02:02 ب.ظ
با سلام و خدا قوت به شما عزیزان و خانم پریناز عزیز
خیلی استفاده بردم.واقعا دستتون درد نکنه...
با شناختی که من از کنگره پیدا کردم اگر همواره راهنمایمان را در راه سفر با خود داشته باشیم و خود را از او جدا نکنیم؛ با توجه به اینکه او راه را رفته و تمام این شیاطین و وسوسه هاشان را می شناسد بهترین بازدارنده از افتادن در دام وسوسه ها خواهد بود فقط به شرط همگام بودن با راهنما و دستان خود را مدام به دستان او سپردن و دوری از کبر و تن سپردن تام به آموزه ها و تذکرات راهنما....احتمال انحراف تعقل و تفکر با اینکار کاهش می یابد. انشااله...
دوشنبه 23 اسفند 1395 01:01 ق.ظ
خانم پریناز عزیز خدا قوت.خیلی خوب سی دی را توضیح دادید.وقابل فهم و ساده بیان نمودید.ممنون.خانم فتانه خدا قوت
شنبه 21 اسفند 1395 06:41 ق.ظ
با نام یاد و شکر خدا،
راهنمای گرامی خانم پریناز عزیز، بسیار عالی، جامع، مفید و موثر شرح فرمودید.
استفاده کردم و درس گرفتم.
خداوند از فضل و عنایت بیکران خود در روزهای پایانی سال و سال جدید بر سراسر زندگی تان برکات سبز ، سپید و طلایی بارش بفرماید.که نشان راه هستید و آرامبخش رهجویانتان و از برکات بر وجود شما نصیب رهجویانتان بفرماید.

خانمها فتانه عزیز و صالحی عزیز خداقوت، سپاس،
خدمتتان پرثمر ، وجودتان پربار، گامهایتان در جهت صراط مستقیم مستدام.


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic