درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
خویش خویشتن همان صور پنهان ، نفس ، عقل ، روح و یا کالبد دوم را شامل می شود و انسان هایی که به دنیای تازه قدم می گذارند به این ها توجه می نمایند . این پیام به ما میگوید هر انسانی که وارد دنیای دیگری می شود تفکراتش تغییر می کند.


نکاتی چند از سی دی حال خوش آقای مهندس دژاکام

1_هر کدام از پیام های موجود در کتاب عبور از منطقه 60 درجه و یا کتاب عشق حاوی پیام های مهمی برای ما می باشد سی دی حال خوش نیز با این پیام آغاز می شود  : پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده اند و به خویش خویشتن توجه می نمایند ... 
خویش خویشتن همان صور پنهان ، نفس ، عقل ، روح و یا کالبد دوم را شامل می شود و انسان هایی که به دنیای تازه قدم می گذارند به این ها توجه می نمایند . این پیام به ما میگوید هر انسانی که وارد دنیای دیگری می شود تفکراتش تغییر می کند 
2_گاهی ، درست است بگوییم بیشتر مواقع انسان نمی تواند به خودش و اعمال خودش فکر کند ، فکر کردن به خود و اعمال خود کار بسیار سختی است و چه بسا انسان هایی که میخواهند مدتی را به خود بپردازند بعد اندک زمانی ، آشوبی در وجودشان بر پا می شود . توجه به خویش خویشتن یعنی : توجه به نفس خویش ، همان چیزی که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن . 
3_سکون جایز نیست باید حرکت نمود زیرا برا رسیدن به هدف اصلی فقط تفکر کافی نیست ، تفکر قدرت مطلق حل نیست ، فقط با تفکر کردن مشکلات حل نمی شود باید حرکت نمود، باید تقکرات را عملی کرد . 
4_از کنار هیچ چیزی بی تفاوت نگذریم بابت هر کدام از اتفاقات پیرامون خود تجسس کنیم تا به عظمت و رحمت خداوند پی ببریم . به راستی آسمان بر روی چه چیزی بنا شده ؟؟
5_کجا قرار گرفتن ما مهم نیست ، رو به نور و یا پشت به نور قرار گرفتن ما مهم است که اگر رو به نور باشیم ، خوشا به سعادت ما زیرا خداوند لطف و کرمش را 
شامل حال ما قرار داده است و ما را بواسطه نور از تاریکی نجات می دهد .
6_خداوند سریع الحساب است یعنی هر انسانی بلافاصله نتیجه حتی ذره ای از عمل خیرش را می بیند و پاداش عملش را از خداوند می گیرد و بر عکس . 
7_یادمان باشد هر چه بکاریم همان درو می کنیم ، گندم بکاریم گندم درو می کنیم ، جو بکاریم ، جو درو میکنیم . هر عملی انجام دهی نتیجه آن را خواهی دید . کار خوب انجام دهی تشویق خواهی شد ، کار بد کنی تنبی . اگر دانه خرما بکاری خرما برداشت خواهی کرد تازه از سایبان آ ن درخت نیز استفاده خواهی نمود و اگر حنظل بکاری ، میوه ای تلخ برداشت خواهی کرد . 
8_بذرها میتواند بذر نیکو باشد که همان عشق ، محبت ، دوستی ، انسانیت ، مروت  و ...را شامل می شود و یا بذر بد که همان خشم ، کینه ، دروغ ، تهمت و ...را در بر می گیرد . 
9_ برای رستگار شدن ، برای رسیدن به آرامش برا گرفتن پاداش از خداوند به فرامینش عمل کنید . انجام فرامین خداوند کار سختی نیست : دروغ نگو ، غیبت نکن ، تهمت نزن ، تجسس نکن ، مال یتیم نخور و ....
10_در این دنیا هر کسی به دنبال چیزی است ، یکی دنبال جا و مقام ، یکی دنبال مال و منال ، یکی به دنبال عشق و ....هیچ کس بیکار نیست در کل همه در تکاپو و جنب و جوش هستند ، چون دنیا محل تکاپو هست .
11_ ما انسان ها کنار هم هسیم اما افکار و اندیشه هایمان با هم فرق دارد و مدام با خودمان حرف می زنیم .
12_درست است که ما در ظاهر  فقط زمانی می توانیم خودمان را ببینیم که جلو آ ینه بایستیم  اما ما می توانیم خویش خویشتن را نیز ببینیم آن هم از طریق صیقل دادن گوهر وجودی خودمان . پس تزکیه و پالایش لازمه دیدن خویش خویشتن است . 
13_گفتیم خویش خویشتن ، کالبد دوم و یا صورپنهان ، همان روح ، نفس ، عقل را شامل می شود که مثل خودشان را نمی توانند بوجود آورند، یعنی نه می زایند و نه زاییده می شوند مثل خداوند و این  صفات را به جز خداوند ، انسان نیز داراست چون در انسان ، جسم او نابود می شود اما نفس و روح او بقا دارد که توانایی بوجود آ وردن مثل خود را ندارد .
14_خویش خویشتن که از آن به کرار سخن راندیم و به عقل ، نفس ، روح و کالبد دوم نسبت دادیم ، همان سایه دوم ماست که با چشم ظاهر نمی بینیم و برای دیدن آن نباید تزکیه و پالایش را فراموش کنیم . 
15_چون انسان از نفس واحده آ فریده شده ونفس واحده از خداوند است پس انسان نیز همچون خداوند بوده ، هست و خواهد بود .
16_واما چرا سایه دوم را نمی بینیم ؟ زیرا ما سایه در سایه را نمی بینیم . نور از جسمی می گذرد ، از آن جسم سایه تشکیل می شود ، حال اگر چیزی جلو سایه بایستد شما سایه اول را نمی بینید . روح ، نفس ، عقل ، کالبد دوم ویا سایه دوم را هم چون در درون هم قرار دارند را نمی توانی ببینی . 
17_هیچ چیز ثابت نیست ، همه چیز در هر لحظه در حال حرکت است ؛ این دنیا ، دنیاهای دیگر و ... تنها چیزی هم که ثابت است و تغییر نمی کند ، حقیقت است و حقیقت همچون خداوند ، روح ؛ بوده ، هست و خواهد بود اما زمین و آسمان حقیقت نیستند چون امکان دارد چندی بعد نباشند .
18_ما هر چه بکاریم همان را درو خواهیم کرد . بذر نیک بکاریم خوبی درو خواهیم کردو اگر بذر بدی بکاریم بدی . شاید اتفاقاتی باعث شود برداشت ما از اعمال ما به تعویق افتد اما بالاخره نتیجه عمل خود را خوا

هیم دید . 
19_ کاشتن به دو صورت انجام می گیرد 
1_کاشتن در صور آشکار که با چشم مشاهده می کنیم مثل کاش

تن گندم و جو 
2_کاشتن در صور پنهان ؛ که اگر صبر ، امید ، شجاعت ، عشق و ...بکاری ، همین ها را درو خواهی کرد آن هم به اندازه چندین برابر که البته باید حوصله به خرج داد و منتظر ماند . این هم یادآور می شوم که اگر خشم ، کینه ، نفرت و ...بکاریم نیز همین ها را چندین برابر درو خواهیم کرد . همان طور که از یک دانه گندم چندین دانه درو می شود .
20_ با توجه به این که انسان کمال جو می باشد و هیچ چیز او را قانع نمی کند ، در راه رسیدن به خواسته هایش تلاش می کند و وقتی به آن رسید ، بعد مدتی می فهمد آن چیزی نبوده که می خواست و در اینجا خواسته هایش تغییر می کند . 
به امید روزی که بتوانم جمله به جمله سخنان آقای مهندس را درک نمایم .
نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره ۶۰، راههای درمان اعتیاد، خلاصه سی دی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 19 خرداد 1398 10:13 ب.ظ

I was suggested this blog through my cousin. I am not positive whether this put up is written by him as nobody else recognize such special approximately my trouble. You are wonderful! Thank you!
سه شنبه 28 شهریور 1396 03:25 ق.ظ
In fact no matter if someone doesn't be aware of then its up to other users that they will help,
so here it takes place.
دوشنبه 30 مرداد 1396 09:39 ق.ظ
What's up friends, its fantastic article regarding tutoringand completely defined,
keep it up all the time.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:28 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this blog is loading extremely slow
for me. Is anyone else having this issue or
is it a problem on my end? I'll check back later and see if the
problem still exists.
دوشنبه 19 تیر 1396 10:40 ق.ظ
خانم فاطمه ممنون عزیزم عالی بود مثل همیشه موفق باشی
جمعه 16 تیر 1396 07:29 ق.ظ
یا سلام.ممنون خانم فاطمه عزیز آنقدر زیبا و عمیق اند این جملات و نکات که آدم فقط خدارا شکر میکند که چشم دارم که حداقل این جملات را ببینم.شانه های آدم با خواندن این نکات سنگین می شود چرا که اگر قبل از این نمیدونستم یا غافل بودم الان با خواندن نکاتی که گوینده آنرا از عمق وجود قبول دارم مسئولیت کاربرد آنها در زندگی ام جزء وظایفم شد که در قبال اجرای آنها باید به خدای خودم پاسخ دهم...کلا زندگی زیباست با تمام نکات زیبای آن.باشد که در زندگی بکار ببریم
جمعه 16 تیر 1396 06:32 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزخداقوت بسیارزیباوکامل وتأثیرگذاربوداستفاده کردم موفق باشید
پنجشنبه 15 تیر 1396 11:52 ب.ظ
بسیار عالی و کامل
موفق باشید
پنجشنبه 15 تیر 1396 02:45 ق.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز آموزش گرفتم
چهارشنبه 14 تیر 1396 11:47 ب.ظ
مرسی خانم شمسیان خیلی خوب توضیح دادید
خداقوت به وبلاگ نویسان
سه شنبه 13 تیر 1396 07:14 ب.ظ
خداقوت ، بسیار آموزنده بود‌
سه شنبه 13 تیر 1396 07:10 ب.ظ
خدا قوت فاطمه عزیز مثل همیشه عالی مطلب را بیان کردی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


   
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic