درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : پریناز رموزی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ رهجویان عشق
با حرکت راه نمایان می شود
چهارشنبه 4 مرداد 1396 :: نویسنده : فاطمه شمسیان       
پایه و اساس مواد مخدر چیست ؟ پایه هروئین و اسم علمی آن ( دی استیل مرفین ) می باشد ، چیزی که در پزشکی از آن استفاده می شود . یا اینکه مشتقات تریاک ( مرفین ، کدئین ، پاپاورین ، نارکوتین ، نارسیئن ) تمام اینها در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

یا حلیم
دستور جلسه لژیون : مقاله دوم،  اعتیاد و درمان و راهکارهای مناسب از چهار مقاله 
روز دوشنبه در تاریخ 96/5/2 با مشارکت خانم پریناز 

سلام دوستان پریناز هستم همسفر
تمام صحبتهایى که در این مقاله شده، طبق باور غلطی است که دانشمندان و محققین داشتند که: اعتیاد مسمومیت مزمن است . خود مسمومیت مزمن راجع به خیلی چیزها می شود، مثل اینکه یک نفر را مار نیش بزند می گویند: باید شخص را سم زدائی بکنند ، پرسنلین بیمارستان دارویی تزریق می کنند که سم از بدن خارج شود . و اما اتفاقی که در اعتیاد می افتد : اول اینکه اعتیاد مسمومیت مزمن نیست ( مزمن به معنی کهنه چیزی که به مرور زمان اتفاق می افتد ) طبق این تعریف افرادی که اعتیاد داشتند را سم زدائی می کردند . یکی از خطرناک ترین کاری که در مقوله اعتیاد انجام می دادند، همین سم زدائی بود . در این مقاله می خواهد بگوید: چرا اعتیاد مسمویت مزمن نیست؟ اعتیاد یعنی: مصرف هر گونه مواد مخدر که باعث خارج شدن جسم من از تعادل می شود مثل مصرف هروئین ، تریاک ، شیره ، الکل ، شیشه ، کرک ، اینها همه مواد مخدر هستند و زمانی که شخصی آن ها را مصرف کند به او مصرف کننده و یا معتاد می گویند و به آن نوع ماده مصرفی هم مواد مخدر.
 پایه و اساس مواد مخدر چیست ؟ پایه هروئین و اسم علمی آن ( دی استیل مرفین ) می باشد ، چیزی که در پزشکی از آن استفاده می شود . یا اینکه مشتقات تریاک ( مرفین ، کدئین ، پاپاورین ، نارکوتین ، نارسیئن ) تمام اینها در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند .

پایه و اساس اکثر داروهای سردرد و استامینوفن و آرامبخش که مصرف می شود از داروی تریاک استفاده می کنند . ما باید به تریاک به چشم دارو نگاه کنیم . 
پس می گوییم چه اتفاقی می افتد که برای شخصی استفاده ه از مواد مخدر اثر کشنده دارد ولی برای فردی دیگری که مواد مصرف می کند هیچ اتفاقی نمی افتد ؟
این موضوع برمی گردد به امر نسبی بودن سم . بسته به این است که کی و کجا و چقدر فرد مصرف می کند . مثلا خود ما هیچ ماده ی مخدری مصرف نکردیم حتی اندازه ی یک عدس اگر الان شما اندازه ی یک گرم تریاک رو بخورید و یا بکشید همان جا ممکنه علائم مسمومیت ظاهر بشود و حالمان بد شود و رنگ و رویمان بپرد و عرق کنیم و غش کنیم و کارمان به بیمارستان برسد . ولی فردی که سال های سال مواد مصرف کرده ( 10 سال که مواد مصرف می کند ) همین فرد اگر 10 گرم تریاک مصرف کند هیچ اتفاقی نمی افتد . چرا ؟ چون بدنش آمادگی دریافت مواد را دارد ، ولی من که هیچ سابقه ی مصرفی ندارم حتی به اندازه ی نیم گرم امکان اینکه حالم را بد کند ، وجود دارد .
  اعتیاد یک جایگزینی مزمن است .

اعتیاد مسمومیت مزمن نیست . اگر در جایی گفتند: شخص مصرف کننده مسموم شده و باید سم زدائی شود، این باور از نظر کنگره 60 کاملا غلط و رد شده است. در اینجا یک چیزی جایگزین چیز دیگری شده و به مرور زمان جایگزینی  اتفاق افتاده . چه جایگزینی؟ بدن هر شخصی به عنوان یک فرد سالم یک سری مواد به نام شبه افیونی ترشح می کند ، این مواد شبه افیونی شامل  چه موادی می باشد؟ انکفالین ، دینورفین ، اندرفین ، آدرنالین ، سروتنین. هر کدام از این مواد که ترشح می شود یک وظیفه ای دارد . یکی از مواد باعث جلوگیری از افسردگی می شود و دیگری باعث شادی و تحمل کردن درد و ایجاد هیجان و... . این هورمون ها به صورت طبیعی کار می کنند  و ترشح می شوند . زمانی که کسل هستیم و از علائم ظاهری بیماری در ما خبری نیست سیستم شبه افیونی بدن دچار مختل شده، این مواد به صورت طبیعی در بدن هر فردی ترشح می شود ولی فردی که مواد مخدر، مصرف می کند، مواد مخدر بیرونی را جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن، آن چیزی هایی که به صورت طبیعی جسمش ترشح می کند، می نماید . طبق تعریف(شبه افیونی یعنی: شبیه مواد مخدر)
 دینورفین 200 برابر مرفین قدرت دارد . اندرفین 20 تا 30 برابر مرفین قدرت دارد . جسم خودمان را دست کم نگیریم .  موادی در آن ترشح می شود که قدرت آن صدها برابر مواد مخدر می باشد . بعضی افراد می گویند مواد مخدر مصرف می کنیم تا راندمان کاری مان بالا برود و این یک توجیه است که بدن مان باز دهی بهتری داشته باشد .

یک سری افراد مواد مخدر مصرف می کنند تا توان میل جنسی شان بالا برود . این یک باور غلط است که شما می توانید از مواد مخدر انرژی بگیرید . ما انرژی که می توانیم از سیستم طبیعی جسم بگیریم خیلی بیشتر است. مثلا دینورفینی که جسم ما ترشح می کند  قدرتش 200 برابر مرفینی است که از بیرون به وسیله مواد مخدر به جسم وارد می کنیم . مرفین از مشتقات تریاک می باشد . مصرف کنندگان مواد مخدر که در کنگره 60 به درمان می رسند به دلیل اینکه سیستم های آن ها بازسازی شده همیشه سر حال و شاد هستند که اصطلاحا می گویند : نخورده مست شده . چون سیستم جسمش راه اندازی شده و دیگه به مخدرهای بیرونی نیازی نیست . انرژی گرفتن از مواد مثل بالا کشیدن فتیله ی چراغ نفتی می ماند ؛ زمانی که فتیله ی چراغ را بالا می کشیم نورش بیشتر می شود ولی نفتش زود تمام می شود . دقیقا مصرف مواد مخدر هم این بلا را سر من می آورد ، انرژیم بیشتر می گردد ولی در ابتدای مسیر . انرژی که جسم من برای 60 تا 70 سال در نظر گرفته در عرض 30 سال انرژی من تمام می شود . مصرف کننده ها اکثرا چهره شان زود می افتد و داغون می شوند و کمرشان خم می گردد . من از مواد انرژی می گیرم ولی این انرژی را از پوست و استخوانم می گیرم ، از وجود من این انرژی کاذب را می گیرم .
این مقاله حدودا" برای بیست سال پیش است . زمانی که کنگره تازه افتتاح شده بود و اعتقاد آقای مهندس این بود که اعتیاد به هر نوع مواد مخدر را با همان ماده مخدر می شود درمان کرد . مثلا : حشیش را با حشیش ، تریاک را با تریاک ، هروئین را با هروئین اینجا منظورش تیپر کردن است ، کسی که حشیش مصرف می کند نمی تواند یک دفعه بگذارد کنار با سقوط آزاد و بگوید من از امروز سالم هستم و مواد مصرف نمی کنم  . ولی الان بعد از گذر بیست سال به این نتیجه رسیده اند که کامل ترین و منطقی ترین روش داروئی  درمان، تریاک و شربت تریاک می باشد . چرا ؟ چون مشتقات آن کامل است و از هر نوع ماده مخدر،  در تریاک وجود دارد ( 25 آلکالوئید ) از آن شناخته شده و در مواد مخدر وجود دارد . البته طبق گفته مقاله  درمان هر ماده ی مخدر با خودش انجام می گیرد .

در زمان های قدیم از سقوط آزاد برای کنار گذاشتن ماده ی مخدر استفاده می کردند تا فقط عکس العمل های آشکار را از بین ببرند ، ولی یک سری عکس العمل ها است که به مرور زمان به وجود می آید مثل : افسردگی و همچنین مسائل جنسی را نمی تواند خوب انجام دهد ، دچار زود انزالی می شود و شب ها خواب درستی ندارد . وقتی این آیتم ها درست نباشد قطعا" به سمت مواد بر می گردد و این مسائل مستقیما به عکس العمل های پنهان مربوط است . و در آ خر اضافه کنم ، تنها چیزی که می تواند جایگزین ماده ی مخدر بشود مخدر های طبیعی جسم است .

تایپ : همسفر مریم افشار
نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره ۶۰، راههای درمان اعتیاد، عملکرد لژیون،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 12 تیر 1397 01:58 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم پری ناز.هر کجا که هستید،خداوند یاری گرتان.
یکشنبه 26 شهریور 1396 10:59 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any
widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe
you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your
new updates.
دوشنبه 30 مرداد 1396 02:27 ب.ظ
I am sure this piece of writing has touched
all the internet people, its really really fastidious piece of
writing on building up new blog.
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:06 ق.ظ
You can definitely see your skills within the work you write.
The world hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid to say how they believe.
All the time go after your heart.
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:25 ب.ظ
For latest news you have to visit web and on world-wide-web I found this website as a finest web site for
most up-to-date updates.
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:09 ب.ظ
Hello this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if
you have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding skills so I
wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
شنبه 7 مرداد 1396 04:06 ب.ظ
راهنمای عزیزم بسیار عالی بود و آموزش گرفتم خدا قوت .خدا قوت خانم فاطمه جان.
جمعه 6 مرداد 1396 02:04 ق.ظ
سلام و درود خدمت راهنمای محترم خانم پری ناز از مطالب مفید شما استفاده کردم،خدا قوت خدمت خانم مریم.
پنجشنبه 5 مرداد 1396 07:56 ق.ظ
مثل همیشه عالی توضیح دادن خداقوت به مریم عزیز
چهارشنبه 4 مرداد 1396 05:47 ب.ظ
سپاس و تشکر فراوان از خانم مریم و باقی عزیزان که در امر پیشبرد اهداف کنگره از هیچ گونه فعالیتی کوتاهی نمی کنند . خدمتان سبز .
تشکر فراوان از خانم پریناز عزیز
چهارشنبه 4 مرداد 1396 01:51 ب.ظ
عالی
چهارشنبه 4 مرداد 1396 10:10 ق.ظ
خداقوت به خواهر خوبم خانم‌ مریم گزارشتان بی نقص است مرحبا بر شما ، تشکر از راهنمای عزیزم خانم پریناز بابت آموزش های خوبتان
خداقوت به خانم فاطمه عزیز
چهارشنبه 4 مرداد 1396 09:30 ق.ظ
ما شا الله واقعا قشنگه وبلاگ و مطلب هاc
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


   
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو